Зроби це сам - Перевір фасад

Стіни, вікна, вхідні двері, балкони – всі ці елементи ми бачимо, коли дивимося на будинок. А як щодо даху? Його видно не повністю, тож про нього дещо забуваємо. Це неправильно, оскільки згадана частина будівлі, яку часто називають п’ятим фасадом, упродовж зими особливо зазнаватиме різноманітних негативних впливів і загроз.

Підготуйся!

Головна річ, яку ми повинні зробити перед настанням зими, – оглянути дах. Варто запросити для цього спеціальну фірму, яка кваліфіковано, безпечно і швидко виконає всі необхідні огляди. Якщо, до всього, це буде ще й та сама фірма, яка зводила наш дах, будемо впевнені, що жодна дрібниця не залишиться непоміченою. Ще на етапі спорудження будинку варто ознайомитися з обсягом послуг, які пропонують фірми-виконавці: часто в їхніх пропозиціях є також періодичні огляди й ремонти дахів.
Дах – це не лише покриття. Це також система водостічних труб, бар’єри, що захищають від зсування снігу, комини, стики, виходи вентиляційних решіток тощо. Навіть якщо окремі елементи покриття (наприклад, черепиця, бляха) у відмінному стані, потрібно звернути особливу увагу на місця стиків окремих елементів з головними скатами даху. Мова передусім про стики біля коминів, слухових вікон, заломів. Огляд має бути тим ретельніший, чим складнішу будову має наш дах. Кожен залом і стик, який виникає в конструкції, створює ризик утворення нещільності, що надалі може призвести до протікання, вологості тощо. Отже, щоб спокійно і без хвилювань за стан свого будинку насолоджуватися чарівністю зими, потрібно неодмінно перевірити стан ізоляції, застосованої на даху.

Увага, недолік!

Якщо виявиться, що стики в місцях покрівельних робіт послабились або викришився ущільнювач, ці недоліки слід обов’язково виправити. Зараз вони можуть здаватися нам дрібними, проте взимку є ризик отримати дійсно великі проблеми. Варто також перевірити стан громовідвідного обладнання та протисніжного захисту. Якщо виявимо пошкоджені, тріснуті або посічені елементи, їх, безумовно, необхідно замінити на нові.

Час почати прибирання!

Дах, з огляду на його розташування над будівлею, особливо зазнає дії всіляких атмосферних чинників. Він має не лише бути гарним, відповідати стилю й колористиці фасаду, естетично виконаним, але передусім – стійким до погодних чинників (палюче сонце, дощі, сильні вітри або важкі снігові завали). Тому вкрай важливим є також систематичний контроль за його станом, очищення та сезонна консервація. Перед настанням зими обов’язково слід усунути з даху все сміття, нанесене вітром або дощем. Ідеться насамперед про листя, що потрапляє в заглибини даху та жолоби, пил, пісок і навіть дрібну хвою (якщо живемо по сусідству з модринами чи іншими хвойними). Ми навіть не в змозі уявити собі, яку суміш у поєднанні з водою вони можуть утворити і наскільки ефективно заблокувати відтік води з даху. У такому разі можемо говорити про значне знищення будівлі, оскільки стічна вода, натрапивши на перешкоду, завжди знайде вихід і, нагромаджена, може просочуватися в місцях стиків на фольгу під покриттям або стікати безпосередньо по фасаду будинку.

Турбуючись про тепло домашнього вогнища

Дах, окрім захисту будівлі від дощових і снігових опадів, виконує ще одну функцію – утримує тепло, накопичене в домі. Тому турбота про його стан і систематичні ремонти також мають запобігати надмірним втратам тепла і накопиченню вологи. Окрім ремонтів самого покриття і зовнішніх елементів, варто також подумати про консервацію підбивки даху. Якщо вона виконана з дерева, неодмінно потрібно регулярно чистити і фарбувати її спеціальними виробами. Завдяки цьому можна не лише бути впевненим у гарній теплоізоляції, а й не хвилюватися через шкідників, які руйнують ці елементи.

Пауліна Добжанська

Навіть якщо окремі елементи покриття (наприклад, черепиця чи бляха) у відмінному стані, слід звернути особливу увагу на місця стиків окремих елементів з головними скатами даху.

Підготуй дах зі Sniezka

▪ Засіб для очищення даху

Слугує для очищення, а також підготовки зовнішніх сталевих та оцинкованих покрівельних поверхонь до фарбування. Усуває забруднення, які впливають на якість малярного покриття, наприклад, від олії, мастила. Ним можна змивати сталеві, чавунні, а також виконані з кольорових металів поверхні, нові й раніше фарбовані. Суперекономний!

▪ Śnieżka для даху

Це виріб, що утворює покриття, які швидко сохнуть, мають дуже добре зчеплення з основою, водостійкі, стійкі до змінних атмосферних умов, еластичні й механічно стійкі. Призначений для декоративно-захисного фарбування сталевих, сталевих оцинкованих, сталевих фосфоранових, алюмінієвих поверхонь, бетону. Фарба придатна також для реставрації старих малярних покриттів. З огляду на її властивості, цю фарбу особливо рекомендують для фарбування дахів, ринв, огорож, підвіконь та оцинкованих конструкцій.

Основний
канал
Корпоративний
канал