Зроби це сам - Реставрація фасаду

Чудовий день. Ти виходиш на вулицю прийняти сонячну ванну. Прогулюєшся садом, придивляєшся до фасаду будинку. Що це за плями і ямки? Невже мій будинок колись був яскраво-жовтим? А це відлущена фарба? Ось коротенький посібник, як реставрувати фасад будівлі.

Атмосферні умови, які невпинно змінюються, – дощі поперемінно з палючим сонцем, сніг, град і вітер, що несе часточки піску, пилу та бруду, – можуть перетворити навіть найкрасивіший дім на непривабливий, понурий, зовсім негарний будинок. Як він тішитиме око, якщо його колір уже давно не нагадує первинних барв? Подекуди видно тріщини, сколи, а вікна і підвіконня, які протягом декількох років ніжилися у променях сонця, зараз лише лякають відлущеною фарбою і “білизною”, яка вже давно набула жовтуватого відтінку.

Дбайливість – це ще не все

Руйнуванню фасаду можна спробувати запобігти шляхом регулярного очищення та догляду. Але час і властива для нашої кліматичної зони мінливість атмосферних умов однаково зроблять свою роботу. Отже, що робити, щоб наш дім знову мав гарний вигляд і не відлякував гостей?

Пошук дірки в цілому

На допомогу нам приходять сучасні засоби будівельної хімії. Залежно від ступеня руйнування покриття потрібно підібрати відповідну систему ремонту, внаслідок якого вдасться повернути фасаду належний стан. Така система складається з групи виробів, що забезпечать необхідну реставрацію фасаду залежно від масштабів та виду знищення основи. Часом реставрація обмежується застосуванням ґрунтувальних виробів, цементних шпаклювальних мас і відповідно підібраної фасадної фарби. У такому випадку процедура ремонту полягає у шпаклюванні тріщин і нерівностей з використанням цементної шпаклювальної маси ACRYL-PUTZ® FD12 Фасад, потім – у фарбуванні одним з видів фасадних фарб марки FOVEO TECH. Залежно від виду основи це може бути акрилова або силіконова фарба.
Більш трудомісткою і дорожчою процедурою буде поновлення утеплювального шару або часткова його заміна. У разі такого ремонту, можливо, доведеться відтворювати структуру й колір по всій площині – залежно від виду використаного раніше утеплення. Тоді доречним буде системний підхід: з використанням клеїв, ґрунтувальних основ і штукатурок. Як і у випадку з фасадними фарбами, система FOVEO TECH забезпечить комплексний підбір штукатурок, у тому числі мінеральних, акрилових, акрилово-силіконових, силікатних, силіконових і мозаїчних. Вироби марки FOVEO TECH – це висока якість, сучасні технології та легке нанесення.

Гра в кольори

Заповнені виїмки, зашпакльовані тріщини і нерівності залишається лише пофарбувати. Можемо обрати схожий на попередній або – щоб змінити вигляд будинку – зважитися на абсолютно інший колір. Тут варто застосувати, залежно від очікуваного декоративного ефекту, фасадні фарби або штукатурки FOVEO TECH. Вони наявні у 240 кольорах, підібраних так, щоб кожен знайшов свою улюблену барву, а водночас щоб будинок гармоніював з довколишньою архітектурою. Завдяки застосованим компонентам фарби і штукатурки характеризуються стійкістю до дії УФ-променів і високою стійкістю кольору. Щоб дізнатися більше й перевірити, як може виглядати саме твій дім після реставрації, зазирни на foveotech.com.ua

Крапка над "i"

Маємо реставрований і пофарбований фасад. Ефекту відновлення майже досягнуто. Однак “майже” не рахується. Всі наші зусилля будуть марними, а будинок і надалі виглядатиме неестетично, якщо інші елементи лякатимуть перехожих і прибулих гостей своїм обдертим виглядом. Отже, що з ними робити? На допомогу приходить ŚNIEŻKA SUPERMAL® ОЛІЙНО-ФТАЛЕВА ЕМАЛЬ. Цей виріб було створено з думкою про декоративно-захисне фарбування елементів з деревини та металу.
Пауліна Добжанська

Основний
канал
Корпоративний
канал