Зроби це сам - Весняна метаморфоза
Зроби це сам - Весняна метаморфозаНевисокий дерев’яний пліт чи помпезна металева огорожа – після важкої зими все вимагає відновлення. Як це зробити, щоб очі сусідів заблищали від заздрощів?
Огорожа – це часто перший і водночас найбільш помітний елемент оточення будинку. Навіть найгарніша і найкраще зроблена, з роками вона руйнується. Атмосферні чинники найшвидше пошкоджують дерев’яні й металеві елементи. Вітер, сонце і дощ несприятливо впливають на їхній зовнішній вигляд, а також на стійкість і міцність. Весна – це слушний момент для відновлення огорожі. Відповідно доглянута і правильно захищена, вона ще довго тішитиме нас гарним виглядом.
Стрибок через пліт
Деревина – це матеріал з високими декоративними властивостями. На жаль, дерев’яні огорожі старіють найшвидше, оскільки їм найбільше шкодить волога. Зазнаючи впродовж тривалого часу дії вологи, деревина швидко стає поживним середовищем для різноманітних грибків, плісняви й бактерій. Своєю чергою, сонячні промені висушують і викручують деревину. У підсумку вже через декілька років навіть на добре просочених і полакованих огорожах фарба лущиться й осипається, відкриваючи голу деревину. Тому кожні кілька років її потрібно освіжати.
Ефективність процесу просочування головним чином залежить від гарної підготовки поверхні. Здебільшого просочувальні роботи можна виконати самостійно, без значних фінансових витрат і складних інструментів. Найкращого результату досягнемо, добре очистивши деревину від забруднень, фарби, що лущиться, і струхнявілих решток. Невеликі фрагменти легко усунемо за допомогою наждачного паперу і твердої щітки. На великих поверхнях найкраще використовувати шліфувальні машини з відповідними насадками або змивку для фарби. Пам’ятайте: в разі застосування хімічних засобів необхідно діяти відповідно до вказівок на упаковці, тому що ці засоби можуть бути шкідливими для здоров’я.
Суттєвим елементом відновлення дерев’яної огорожі є шпаклювання виїмок. Це можна зробити за допомогою шпаклівки для деревини, яка відмінно вирівняє недоліки та заповнить тріщини. Це виріб, готовий до використання, він не розтріскується під час висихання, легко шліфується і полірується. У більші виїмки потрібно вставити маскувальні латки зі шматків деревини, а після цього всю поверхню дерев’яної огорожі необхідно відшліфувати і просочити ІМПРЕГНАТОМ. У наявності є просочувальні вироби, які водночас злегка забарвлюють і завдяки вмісту відповідних пігментів підкреслюють декоративний характер деревини або надають їй іншого кольору. Можна також спершу просочити очищену деревину ІМПРЕГНАТОМ, а потім нанести нове покриття – лак або ЛАКОБЕЙЦ. Завдяки такій косметичній обробці деревина буде винятково стійкою до коливань температури і вологості. Правильна підготовка основи та застосування високоякісних виробів сприятиме тому, що наша огорожа тішитиме нас гарним виглядом протягом довгих років.
Не заіржавій
Металеві ковані або зварені огорожі, виконані зі сталі, піддаються корозії, тому їх потрібно реставрувати приблизно кожні сім років. Підготовка металевої огорожі до відновлення – це дуже важливий етап. Поверхня має бути сухою, чистою і знежиреною. У разі реставраційного фарбування дуже важливим є усунення залишків старого, полущеного покриття або іржі. Для цієї процедури найкраще застосовувати дротяну щітку, шліфувальну машину або наждачний папір. Важливим етапом є зачищення поверхні за допомогою дрібнозернистого наждачного паперу, завдяки чому новий шар фарби матиме належний контакт із поверхнею. З ураженої корозією поверхні потрібно ретельно усунути забруднення й залишки старого покриття, а також іржу, котра осипається. Покриття гарної якості варто лише промити, найкраще – водою з додаванням мийних засобів, жирні місця – бензином. Після шліфування всієї поверхні насамперед покриваємо її ґрунтувальною фарбою, яка захищає від корозії, а потім поверхневою, яка надає кольору. Існують фарби, що поєднують у собі властивості ґрунтовки, яка захищає поверхню металу від розвитку корозії, та власне фарби, яка утворює непроникне покриття, що ізолює метал від навколишнього середовища і надає йому високих декоративних властивостей.
Уривок
Завдяки правильній підготовці основи та застосуванню високоякісних виробів наша огорожа тішитиме нас гарним виглядом протягом довгих років.