Спальня у вітальні – дізнайтесь, як забезпечити функціональність і комфорт
Спальня у вітальні – дізнайтесь, як забезпечити функціональність і комфортНевеликий розмір помешкання спонукає вас творчо підходити до використання простору? Спальня у вітальні може бути такою ж зручною, як і облаштована в окремій кімнаті. Подивіться, як оформити інтер’єр, щоб отримати потрібний ефект!
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Чому вітальня і спальня в одній кімнаті – це рішення, яке може спрацювати
- Які основні правила слід пам'ятати, виділяючи спальню з вітальні
- Які меблі повинні бути у вітальні-спальні
- Які доповнення вибрати для спальні, виділеної з вітальні
- Як творчо оформити спальню-вітальню 2 в 1
Вітальня та спальня в одній кімнаті – рішення, яке має шанси чудово спрацювати!
Виділення спальні у вітальні може здаватися головоломним завданням, яке вимагає неприємних компромісів. Чи справді це настільки складно? Що ж, напевно, кожен з нас мріє про простору оселю, де знайдеться місце для справжньої спальні. Однак у невеликій квартирі-студії також можна створити інтимний та сприятливий для релаксу простір для сну. Місія створення вітальні-спальні може бути здійсненною, якщо ви використаєте кілька дизайнерських прийомів, щоб візуально відділити денну зону від спальної, та подбаєте, щоб жодна з них не втратила свою функціональність. Що потрібно врахувати? Дізнайтеся з нашого порадника!
Фарба Śnieżka Mattlatex Beauty у кольорі NCS S3020-Y30R + фарба Śnieżka Mattlatex Beauty у кольорі NCS S5010-Y50R
Як поєднати вітальню зі спальнею? Це варто знати
Хочете створити інтер’єр, який гратиме роль вітальні і спальні одночасно? До його облаштування потрібно підходити дуже виважено, враховуючи всі суттєві аспекти. По-перше, подумайте, чи дозволяє метраж кімнати виділити окремий простір для нічного відпочинку, а чи доведеться вечорами трансформувати денну кімнату в спальню. Якщо можливий постійний поділ, подбайте про функціональність – обидві зони, як спальна, так і денна, повинні на 100% виконувати своє завдання, тобто служити тим цілям, для яких вони призначені. Важливий також правильний баланс – з одного боку, варто візуально розділити простір, але також подбати про те, щоб попри все він залишався цілісним і гармонійним.
Беручись за виділення спальні у вітальні, враховуйте практичні міркування. Якщо в кімнаті лише одне вікно, нехай воно буде розташоване у денній частині – у спальні, зрештою, вистачить відповідного штучного освітлення. За таким самим принципом розплануйте інтер'єр. Наприклад, спальню можна розмістити у тій частині приміщення, з якої ближче до ванної кімнати, а вітальню – з боку передпокою.
Спальня, виділена з вітальні – які меблі повинні в ній стояти?
У разі спальні-вітальні на невеликій площі вибір меблів матиме надзвичайно важливе значення – саме вони повинні забезпечувати комфортність використання одного простору для двох різних цілей. У вітальні більшого метражу можна легко виділити зону зі справжнім ліжком, яке вдень досить накрити красивим покривалом, що пасуватиме до інтер’єру. Якщо використати перегородки, ширми, стійки для кімнатних квітів або стелажі, така інтимна частина вашої оселі не кидатиметься у вічі навіть запрошеним до вітальні гостям. Плануючи виділити спальню у вітальні, можна розглянути і такі розумні системи, як-от рухома штора на спеціальній напрямній, вмонтованій у стелю.
У вас не досить місця, щоб поставити у вітальні і диван, і ліжко? У квартирі-студії гарно працюватиме предмет умеблювання 2-в-1, або ж диван-ліжко з функцією сну. Незайвими будуть і інші багатофункціональні елементи, як-от приставні столики, які вечорами можуть сміливо грати роль нічного столика. У спальні-вітальні невеликої площі меблі обов’язково мають бути зручними та функціональними (встановлені на коліщата або такі, що легко змінюють своє призначення).
Відповідні аксесуари для спальні у вітальні теж мають значення!
Аксесуари в інтер’єрі так само важливі, як і меблі – це очевидно, але для спальні у вітальні вони є ключовими. Ці елементи виконують декоративну роль, підкреслюючи характер кожної зони, а також підсилюють ефект візуального поділу з одного боку та цілісності – з іншого. При облаштуванні такого інтер’єру слід керуватися принципом гармонійності. Наприклад, якщо у денній зоні ви оздоблюєте стіну графікою великого розміру в мінімалістичній рамці, то для спальної частини вибирайте декор, що складається з кількох зображень в аналогічних, тільки менших рамках. Використовуєте у вітальні декоративні подушки з візерунком? У спальні покладіть інші, але в тій самій кольоровій гамі. Не менш важливі також доповнення, завдання яких – прикрити інтимний куточок для спання. Декоративні вази, кімнатні рослини та туристичні сувеніри, розміщені на звичайному стелажі, допоможуть створити своєрідну ажурну перегородку, яку в будь-який момент можна оформити дещо інакше.
Спальня-вітальня 2 в 1 — яке значення мають у ній кольори?
У спальні, влаштованій у вітальні, меблі та аксесуари мають істотне значення. Однак вони ніколи не виконуватимуть свою функцію, якщо не подбати про відповідні кольори. Тільки продуманий підхід до гри відтінками дозволить ефективно досягти мети (яка полягає у відокремленні спальні від вітальні), але без естетичного дисонансу між двома частинами приміщення. Кольори в обох зонах повинні ідеально доповнювати один одного, водночас підкреслюючи часто умовну межу між ними. На практиці це означає, наприклад, використання попелясто-сірого відтінку у спальній частині і сіро-блакитного в денній, або пудрово-рожевого і кремово-білого, або бежевого і коричневого. Як бачите, це можуть бути як різні відтінки того самого кольору, так і кольори, поєднувані між собою, тобто розташовані поруч (аналогічна гармонія) або навпроти (комплементарна гармонія) на колірному колі. Якщо ви все ще не маєте певності, як крок за кроком облаштувати вітальню зі спальнею на невеликій площі, ознайомтеся з нашими ідеями для натхнення.
Порада від Śnieżka: Облаштовуючи спальню у вітальні, використовуйте колірне коло. Виділіть дві зони за допомогою кольорів, розташованих поруч або навпроти один одного.
Фарба Śnieżka Mattlatex Beauty у кольорі NCS S1005-R50B + фарба Śnieżka Mattlatex Beauty у кольорі NCS S3000-N
Вітальня зі спальнею на маленькій площі – як її облаштувати?
Надихайтеся нашими ідеями!
Завдання відокремити спальню від вітальні не здається легким, але маючи трохи старанності та інтуїції, можна досягти дійсно стильного і комфортного результату. Якщо для вас не важливе ретельне розмежування двох зон, просто подбайте про колірну цілісність, якість та елегантність, і тоді навіть відкрите очам усіх гостей ліжко не буде проблемою. Приклад? Інтер’єр у стилі лофт, в якому «спальня» трактується дуже умовно і виділяється за допомогою цегляної стіни за узголів'ям та світлої стіни поруч із ліжком. Поверхню стін в інших частинах вітальні можна пофарбувати у темніші відтінки. Наприклад, ідеально поєднуються фарби для стін Śnieżka Barwy Natury у кольорі 167 та 123.
Фарба Śnieżka Mattlatex Beauty у кольорі NCS - S 1002-G50Y + графітові флізелінові шпалери
Вам здається, що виділити спальню у вітальні – місія нездійсненна? Немає нічого більш помилкового – досить лише вибрати правильні меблі і подбати про те, щоб кольори, використані в інтер’єрі, з одного боку зонували простір, а з іншого – ідеально доповнювали один одного.