Фарбування дерев'яних дверей – ознайомтеся з нашими порадами

Двері — це немов люб’язне запрошення. Вони часто становлять окрасу фасаду будинку або кімнати, до якої ведуть. Тому важливо, щоб дверне полотно завжди було у відмінному стані. Як виявляється, пофарбувати дерев'яні двері надзвичайно просто – особливо якщо у вашому розпорядженні є відповідний набір інструментів та якісна фарба. Тож чим пофарбувати дерев’яні двері, щоб вдихнути в них нове життя? Нижче пропонуємо до вашої уваги перевірену покрокову інструкцію.

Фарбування дерев'яних дверей – ознайомтеся з нашими порадами

Деревина – красивий, благородний та абсолютно універсальний матеріал. Він органічно вписується у будь-який стиль, фантастично «зігріває» інтер’єр і надає йому привітного, «домашнього» настрою. Звісно, багато залежить від обробки самої деревини – іноді ми використовуємо її необробленою, іноді просочуємо олією, морилкою або фарбуємо. Останній спосіб збереження деревини та підкреслення її краси є одним із найпопулярніших та найефективніших, особливо це стосується дверей – як зовнішніх, так і внутрішніх. Цілком природно, що після багатьох років експлуатації деревина може вимагати ґрунтовного оновлення, тому варто добре подумати, чим пофарбувати дерев'яні двері, щоб повернути їм колишній блиск.

Багато хто вагається, чи залучати для фарбування дверей бригаду професіоналів, а чи варто спробувати зробити це власноруч. Як підказують дизайнери, процес оновлення дверей за допомогою професійної фарби не повинен бути складним! Усе, що вам знадобиться – це високоякісні вироби, відповідне приладдя для фарбування та трохи терпіння. Тоді ви зможете пофарбувати дерев’яні двері повністю самостійно, водночас заощаджуючи гроші і втілюючи власне естетичне бачення. Але як підготувати деревину до фарбування та які вироби використовувати? Про це – у наступних розділах.

Фарбування дерев'яних дверей – про що варто пам'ятати

На самому початку необхідно з’ясувати, в якому стані знаходяться двері, що потребують оновлення, і визначитися, якого кінцевого декоративного ефекту ви хочете досягти. Пам'ятайте, що дерево від дерева різниться, і дверне полотно може мати різну структуру, оздоблення та, насамперед, стан і колір. Тому суттєве значення має, чи є деревина, яка буде фарбуватися, необробленою, а чи присутнє старе малярне покриття.

 • В останньому випадку обов'язково зверніть увагу на те, чи не лущиться стара фарба. Якщо так, це ознака того, що її доведеться повністю видалити – найкраще за допомогою наждачного паперу. Фарбу знімають крупнозернистим папером, а далі поверхню зачищають дрібнозернистим папером. Звичайно, для цього можна використовувати спеціальні абразивні круги, зокрема шліфувальні насадки на дриль.
 • Те саме стосується перефарбування дверей в інакший колір. Якщо колір відрізнятиметься від попереднього, всі старі покриття необхідно видалити, тому що успішний кінцевий ефект фарбування залежить, зокрема, від вигляду основи.
 • Як радять досвідчені дизайнери, старих малярних покриттів варто повністю позбутися також тоді, коли двері будуть фарбуватися іншим виробом, ніж попередній раз.
 • З іншого боку, якщо фарбоване дерев’яне полотно у відносно хорошому стані і ви хочете надати йому практично такого ж кольору, як і раніше, просто протріть до матовості його поверхню дрібнозернистим наждачним папером.
 • Абсолютно нові дерев’яні поверхні рекомендується спочатку поґрунтувати Śnieżka Urekor D.

 

Однак, який би спосіб оновлення дверей ви не вибрали, пам’ятайте, що дверне полотно перед фарбуванням слід ретельно очистити від пилу і вимити. Крім того, необхідно позбутися всіх брудних і жирних плям, щоб дерев’яна поверхня могла повністю «прийняти» новий шар фарби. Засмолені місця потрібно промити екстракційним бензином. 

Акрилова емаль Śnieżka SUPERMAL® у кольорі A420 Зелений

Акрилова емаль Śnieżka SUPERMAL® у кольорі A420 Зелений

 

Як пофарбувати дерев'яні двері? Покрокова інструкція

Тепер, коли ви знаєте, про що слід пам’ятати, готуючи дерев’яні двері до фарбування, ми можемо докладніше познайомити вас з нашими перевіреними порадами – крок за кроком. Завдяки викладеним нижче рекомендаціям ви дізнаєтеся, як і чим пофарбувати дерев'яні двері, щоб вони служили вам довгі роки. Отже, починаємо!

 

 1. Підготуйте усі інструменти та матеріали, необхідні для фарбування. А це:
  • банка високоякісної фарби Акрилова емаль Śnieżka SUPERMAL®
  • у разі нових поверхонь – додатково банка ґрунтувальної фарби Śnieżka Urekor D,
  • два пласких пензлі з м’якою щетиною — один великий, призначений для фарбування великих поверхонь, і менший, яким фарбуватимемо важкодоступні місця. Можна також скористатися губчастим валиком.
  • крупно- і дрібнозернистий наждачний папір (якщо двері вимагають попереднього шліфування) або спеціальна шліфувальна насадка,
  • захисна плівка та малярна стрічка,
  • набір викруток, щоб відкрутити всі видимі деталі дверей, як-от завіси, ручки та інша фурнітура.
 2. За можливості зніміть двері з завіс, притуліть їх до попередньо захищеної стіни та зніміть з дверного полотна усі додаткові елементи, такі як ручки, засувки, замки тощо. Якщо зняти двері неможливо, захистіть підлогу під ними малярною плівкою, а дверну коробку обклейте малярною стрічкою.
 3. Тепер, якщо того вимагає ситуація, можна приступати до видалення старого лакофарбового покриття. Пам’ятайте, що, зчищаючи попередній шар фарби, слід виконувати рухи рухатися вздовж волокон деревини – у жодному разі не впоперек.
 4. Після шліфування, видалення пилу та очищення нарешті можна розпочинати фарбування! Але якщо ви все ще не знаєте, як пофарбувати дерев'яні двері в обраний колір, підказуємо: насамперед ретельно перемішайте емаль перед використанням. Фарбуйте двері за температури вище +10°C і вологості повітря нижче 80%, а другий шар фарби нанесіть приблизно через 4 години.

Фарба для дерев'яних дверей – на що звернути увагу?

Багатьох цікавить, чим найкраще фарбувати дерев'яні двері. Акрилова емаль Śnieżka SUPERMAL®  – ось надійний високоякісний виріб, призначений, зокрема, для декоративно-захисного фарбування деревини та деревопохідних матеріалів. Емаль характеризується м'яким запахом, легким нанесенням та швидким висиханням. До того ж, вона стійка до погодних умов і забезпечує бездоганну якість покриття.

 Однак її відмінні властивості – це ще не все! Фарба пропонується у 37 різних кольорах: від чисто-білого, до сірого, коричневого, бежевого, і навіть яскравих, насичених – синього, зеленого та червоного. Крім того, акрилова емаль Śnieżka SUPERMAL® також доступна як база в системі тонування. Як зазначають дизайнери, завдяки такому розмаїтій палітрі відтінків ви легко підберете саме той, що ідеально впишеться до стилю вашої мрії. Багато хто запитує, чим пофарбувати дерев'яні двері в білий колір, адже він присутній у наймодніших сучасних трендах – і в скандинавському, і в провансі, і в бохо. Відповідь проста: у цьому разі ідеально підійде Śnieżka SUPERMAL® у кольорі A400 сніжно-білий.

Śnieżka SUPERMAL® у кольорі A400 сніжно-білий

Śnieżka SUPERMAL® у кольорі A400 сніжно-білий

Якщо ви стежите за наймоднішими колірними трендами, зверніть увагу також на відтінок A425 Темно-зелений, який матиме чудовий вигляд в екзотичних інтер’єрах, або A430 Темно-синій, котрий прекрасно впишеться у свіжі «морські» композиції, розкуті бохо-стилізації та навіть елегантні інтер’єри в нью-йоркському стилі. Завдяки розмаїтій пропозиції виробів Śnieżka ви можете бути впевнені в успішному створенні дизайну, про який мрієте, аж до найменших деталей!

Галерея:

derev-yani-dveri.webp
Фарбування дерев'яних дверей – ознайомтеся з нашими порадами
farba-dlya-derevyanyh-dverey.webp
Фарбування дерев'яних дверей – ознайомтеся з нашими порадами
farbuvannya-dverey.webp
Фарбування дерев'яних дверей – ознайомтеся з нашими порадами
Основний
канал
Корпоративний
канал