Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї

Старі радіатори не завжди потребують заміни. Іноді достатньо освіжити їх фарбою, щоб вони знову виглядали естетично. Дізнайтеся, що потрібно знати про фарбування радіатора та як виконати реставрацію крок за кроком.

Зміст:
Фарбування радіатора - як вирішити цю проблему?
Яку фарбу вибрати для фарбування радіатора?
Підготовка до фарбування радіатора - про що слід пам'ятати перед початком роботи?
Як пофарбувати радіатор? Покрокова інструкція


Фарбування радіатора - непросте завдання, але, обравши правильні методи роботи та використовуючи перевірені засоби, можна досягти бажаного результату. Не знаєте, як пофарбувати радіатор, щоб фарба добре трималася на поверхні? Ознайомтеся з нашими порадами, як підготувати метал до фарбування та змінити вигляд вашого старого радіатора!

Фарбування радіатора - як вирішити цю проблему?

Ремонт радіатора може бути дещо клопітким. У випадку з чавунними ребристими радіаторами може бути складно дістатися до всіх куточків конструкції. Для цього найкраще було б зняти радіатор зі стіни. Однак для цього потрібно мати певні навички або найняти спеціаліста, який безпечно зніме радіатор. Якщо ви хочете уникнути цих труднощів, ви можете залишити його на стіні і пофарбувати простір між ребрами за допомогою вигнутого радіаторного пензлика.

Фарбування радіатора

Важливо пам'ятати, що радіатор сильно нагрівається і не може бути покритий звичайною емаллю до металу. Таке покриття з часом може потріскатися або пожовтіти. З цієї причини необхідно використовувати спеціальну фарбу для фарбування радіатора. Належні умови роботи та ретельна підготовка основи також мають важливе значення. Радіатори, які були пофарбовані багато разів, часто покриті залишками фарби, що відшаровується. Необхідність видалення старих шарів фарби може виявитися найбільшою складністю. Варто скористатися перевіреними методами, щоб робота пройшла без проблем.

Яку фарбу вибрати для фарбування радіатора?

Ми вже згадували, що для фарбування радіатора слід обирати спеціалізовану емаль. Такий засіб покликаний, з одного боку, захистити металеву поверхню від пошкоджень та іржі, а з іншого - задекорувати її так, щоб вона гарно виглядала в інтер'єрі.

Для фарбування радіатора слід обирати спеціалізовану емаль

Чим пофарбувати радіатор? Добре зарекомендувала себе модифікована акрилова емаль Śnieżka Для Радіаторів. Достатньо одного-двох шарів виробу. Емаль також підходить для фарбування інших поверхонь - нею можна обробляти дерев'яні, деревопохідні, сталеві та чавунні елементи, а також штукатурку, бетон і гіпсокартон.

Фарбу Для Радіаторів Śnieżka можна наносити пензлем, валиком або розпиленням. Останній спосіб вимагає розведення водою - її додавання не повинно перевищувати 20%. Перед початком робіт бажано ознайомитися з технічною картою виробу, де можна знайти інформацію про підготовку основи і рекомендовану техніку фарбування.

Підготовка до фарбування радіатора - про що слід пам'ятати перед початком роботи?

Якщо ви вже знаєте, чим пофарбувати радіатор, час готуватися. Пам'ятайте, що фарбу слід наносити при температурі навколишнього середовища вище +10°C і вологості не більше 80%. Такі умови дозволять зберегти корисні властивості емалі та забезпечать високу якість покриття. Перед початком робіт перекрийте кран і переконайтеся, що радіатор холодний. Не наносити емаль на гарячу поверхню. Якщо температура основи перевищує +30°C, фарба може висохнути занадто швидко, і покриття втратить свою довговічність.

Фарбу слід наносити при температурі навколишнього середовища вище +10°C

Наступний крок - підготовка необхідних інструментів та аксесуарів. Металева щітка, шліфувальна машина та грубий наждачний папір знадобляться для видалення іржі та старих шарів фарби.

При фарбуванні радіатора можна використовувати:

щітку - найкраще обирати пласку модель зі щетиною середньої довжини та радіаторну щітку з вигнутою робочою частиною і довгою ручкою, завдяки якій можна дістатися до всіх куточків радіатора,
валик - цей інструмент особливо підходить для панельних радіаторів;
розпилення - метод нанесення фарби за допомогою стисненого повітря дозволяє отримати рівномірний шар навіть у важкодоступних місцях.

Коли ви підготували всі інструменти, захистіть підлогу та стіни. Найкраще це зробити за допомогою малярської плівки, прикріпленої малярським скотчем.

Як пофарбувати радіатор? Покрокова інструкція

Першим етапом робіт має бути перевірка стану основи. Якщо попереднє лакофарбове покриття добре тримається на всій поверхні радіатора, його не потрібно видаляти. Достатньо знежирити основу (наприклад, за допомогою миючого засобу), зачистити її високоякісним наждачним папером, очистити від пилу, а потім приступити до нанесення емалі. Таким чином можна, наприклад, оновити радіатор, який не має видимих пошкоджень, але пожовк і має непривабливий вигляд.

Радіатор треба зачистити від пилу

Для старих радіаторів, які вже багато разів фарбувалися і вкриті облупленою фарбою або іржею, необхідно докласти трохи більше зусиль для підготовки основи. Перш за все, необхідно видалити стару фарбу та сліди корозії. Для цього можна скористатися дротяною щіткою. Якщо у вас є можливість, обирайте механічний спосіб. У магазинах можна придбати дротяні щітки, придатні для використання на дрилі або кутовій шліфувальній машині, що значно прискорить роботу. Щоб дістатися до заглиблень між ребрами, обирайте ручний метод - використовуйте аркуш наждачного паперу. Пам'ятайте, що вам не потрібно видаляти добре приклеєні частини основи. Їх потрібно лише відшліфувати.
Після видалення старих покриттів та іржі ретельно очистіть поверхню радіатора від пилу, знежирте її водою та засобом для миття посуду і залиште до повного висихання. Оголені металеві частини заґрунтуйте швидковисихаючою антикорозійною ґрунтовкою Śnieżka Urekor S. Через 24 години можна приступати до нанесення фарби. Як пофарбувати радіатор, щоб отримати бажаний ефект? Емаль Śnieżka Для Радіаторів необхідно ретельно перемішати, налити частину фарби у малярську ванночку і наносити пензлем або валиком.

Покарска батарей - фарбу наносити пензлем або валиком

Нанесіть фарбу легкими мазками, використовуючи інструмент на ваш вибір (відповідний пензель або валик). Дайте фарбі висохнути щонайменше 4 години, після цього можна наносити наступний шар. У випадку Śnieżka Для Радіаторів достатньо двох шарів фарби. Залиште фарбу сохнути на 24 години. Тільки після цього часу покриття повністю затвердіє і можна буде вмикати радіатор. Не забувайте провітрювати приміщення, поки не зникне запах.

Провітрювання після покраски радіаторів

Фарбування радіатора - не просте завдання, але й не таке складне, як може здатися. Все, що вам потрібно зробити, це використовувати спеціальні продукти та інструменти, такі як вигнута щітка для радіаторів, і пам'ятати кілька основних правил.Завдяки їм робота пройде гладко, і ви зможете насолоджуватися винятковим результатом. А які ваші способи ефективного фарбування радіатора? Про що ще потрібно пам'ятати під час роботи?

Галерея:

1_farbuvannya_radiatora.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
2_radiator.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
3_farbuvannya_radiatora_kistochka.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
4_chistka_radiatora.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
5_pokraska_radiatora.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
6_radiator_design.jpg
Фарбування радіаторів. Розказуємо, як оновити ваші батареї
Основний
канал
Корпоративний
канал