Поради експерта: головні засади фарбування олійно-фталевою емаллю

Відновлення власноруч дерев’яних предметів та елементів дозволить не лише заощадити кошти, але Ви зможете повернути красу і привабливість улюбленим речам, які давно втратили свою естетичність. Вклавши у працю душу і серце, відреставрована річ набуде для Вас особливого значення. Водночас, якщо ви полюбляєте щось самостійно ремонтувати, це дозволить Вам проявити свої неабиякі творчі здібності. Тож, якщо Ви наважилися на такі дії, пропонуємо поради, як фарбувати поверхні олійно-фталевою емаллю для деревини і металу й отримати красивий і довготривалий декоративний ефект.

Ця стаття розкриє найважливіші засади:

- як підготувати дерев’яну і металеву поверхні перед фарбуванням;

- як підготувати олійно-фталеву емаль до процесу фарбування;

- як наносити цей виріб.

Підготовка дерев’яної і металевої основ до фарбування

Підготовка основи перед фарбування олійно-фталевою емаллю є надзвичайно важливим етапом, адже цей процес має значний вплив на стійкість і вигляд створеного малярного покриття. Тому перед тим, як брати до рук пензель, потрібно пам’ятати про кілька простих правил, які мають свої особливості, залежно від виду основи, яку потрібно фарбувати. 

Перед фарбуванням фарбою Śnieżka Supremal® Олійно-фталева емаль на нові дерев’яні поверхні слід нанести один шар Śnieżka Урекор D – це олійно-фталева фарба для ґрунтування деревини, штукатурки й металу. Цей виріб покращить адгезійні властивості фінішного продукту. Якщо на деревину сильно впливатимуть атмосферні чинники, тоді її можна обробити імпрегнат-ґрунтом для деревини. Для ґрунтування нових металевих поверхонь перед нанесенням  Śnieżka Supremal® Олійно-фталева емаль рекомендуємо використати антикорозійну ґрунтовку Śnieżka Урекор S.

Наносячи олійно-фталеву емаль, незалежно від виду основи (чи це деревина, чи метал), слід пам’ятати про такі правила:

  • основи, які Ви фарбуватимете олійно-фталевою емаллю, повинні бути ідеально чисті, позбавлені пилу, жирних плям і усіляких забруднень;
  • перед фарбуванням старих покриттів поверхню слід пошліфувати наждачним папером і очистити від пилу;
  • якщо старі покриття є знищені й перебувають у поганому стані, то необхідно усунути старі шари олійних фарб, також потрібно зашпаклювати тріщини, відтак поверхню заґрунтувати.

Підготовка олійно-фталевої емалі

Після підготовки основи до фарбування можете переходити до процесу малювання. Тут варто пам’ятати про те, що перед нанесенням фарби її слід ретельно перемішати. Такий крок гарантуватиме, що усі складники емалі будуть добре поєднані, а фарба матиме добру однорідну консистенцію. Для перемішування фарби можете скористатися тоненькою дерев’яною планкою чи рейкою, яка досягає дна упаковки.

УВАГА!

Якщо ви  використовуєте фарбу одного кольору, але  різних виробничих партій, то емаль з кількох упаковок змішайте разом в іншій більшій ємності, щоб забезпечити однаковий декоративний ефект.

Якщо необхідно розбавити емаль для деревини і металу, використовуйте спеціальний розчинник для олійно-фталевих виробів.

Як наносити олійно-фталеву емаль?

Сам процес фарбування не є складним. Тільки потрібно пам’ятати, що малярські роботи слід виконувати за температури навколишнього середовища +10°С і за відносної вологості повітря нижче 80%. Наступний шар емалі можна наносити  приблизно через 24 години. Підкреслимо, що для отримання найкращого декоративного ефекту потрібно нанести щонайменше 2 шари. Пам’ятайте: нанесений шар не повинен бути занадто товстим, адже це подовжить процес висихання виробу і затвердіння. Для фарбування олійно-фталевою емаллю, враховуючи її властивості,  можете скористатися пензлем з м’яким ворсом, губчастим (поролоновим) валиком або методом розпилення. Після виконання усіх малярських робіт інструменти слід добре вимити розчинником для олійно-фталевих виробів.

Варто пам’ятати:

Після закінчення фарбування олійно-фталевими емалями приміщення потрібно добре провітрити.

Галерея:

Depositphotos_157643514_XL_2.jpg
Поради експерта: головні засади фарбування олійно-фталевою емаллю
Основний
канал
Корпоративний
канал