Чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник

Ідеально гладенька поверхня стін – це стандарт обробки, якого вимагає більшість забудовників. Найпростіший спосіб досягти цього – використовувати гіпсову штукатурку. Однак цього рішення не завжди буде достатньо. Як загладити гіпсову штукатурку і чим її обробити, щоб отримати ідеально рівні стіни? Роз’яснюємо!

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • чи обов’язково обробляти гіпсову штукатурку гладдю,
 • як обробити гіпсову штукатурку, щоб вона була готова до фарбування,
 • яку гладь наносити на гіпсову штукатурку.

Загладжування гіпсової штукатурки – коли потрібна гладь?

Зручність, короткий час виконання та легке отримання гладкості – ось найбільш часто згадувані переваги гіпсових штукатурок. Вони наносяться за один робочий цикл, при цьому достатньо одного шару. Якщо штукатурку виконує досвідчений фахівець, стіну відразу після висихання та ґрунтування можна фарбувати.
Чи означає це, що можна зовсім відмовитися від загладжування гіпсової штукатурки? Не зовсім. Хоча, порівняно з цементно-вапняною штукатуркою, гіпс фактично забезпечує дуже гладеньку поверхню, навіть досвідчений штукатур не досягне такого результату, як із застосуванням гладі.
Стіна, покрита акуратно нанесеною штукатуркою, рівна, але якщо провести по ній долонею, ви відчуєте дещо шорстку текстуру. Це природна зернистість гіпсової штукатурки, яку можна перекрити лише гладдю. Вона стане помітною тільки після нанесення і висихання фарби.

Обробка гіпсової штукатурки під фарбування – крок за кроком
Якщо ви хочете досягти ефекту рівної поверхні, готової до фарбування, подбайте про ретельне загладження шару гіпсової штукатурки на стіні:

 1. Накидайте на стіну гіпсову штукатурку і попередньо розрівняйте її за допомогою алюмінієвого правила. У місцях, де виникли заглиблення, для заповнення використовуйте кельму з нержавіючої сталі.
 2. Після нанесення та розрівнювання штукатурки почекайте, поки маса трохи застигне. Залежно від стіни та типу виробу це займе від 20 до 40 хвилин.
 3. Потім розгладьте найбільші нерівності, застосовуючи правило-трапецію. Видалені залишки штукатурки використайте для заповнення заглиблень.
 4. Наступний крок – це «розтушування» штукатурки. Розгладьте поверхню за допомогою кельми, щоб усунути дрібні нерівності.
 5. Під кінець тужавіння штукатурки виконайте затирання. Обприскайте стіну водою і протріть вологою губкою, щоб зняти з її поверхні так зване гіпсове молочко.
 6. Насамкінець загладьте гіпсову штукатурку металевим шпателем. Для обробки кутів використовуйте кутовий шпатель. Завдяки цьому отримаєте ідеально рівні кути.
 7. За необхідності повторіть вищевказану операцію кілька разів, поки на поверхні не буде жодних потовщень і ліній.

Порада
Вирівнювання штукатурки – досить складна справа, яка вимагає практики та навичок. Якщо у вас бракує досвіду штукатурення, вам може допомогти використання вирівнюючих профілів. Цей корисний інструмент також стане в пригоді, коли стіна дуже нерівна і потребує коригування.

Гладь на гіпсову штукатурку – що потрібно знати?
Насправді загладжувати стіни перед фарбуванням не обов’язково, але якщо для вас важлива бездоганна гладкість поверхонь, то на поштукатурену основу все ж варто нанести гладь. Не забудьте наші поради:

 • Перед нанесенням гладі заґрунтуйте поштукатурену стіну ҐРУНТІВКОЮ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO, щоб забезпечити максимальну адгезію.
 • Вибирайте гладь, яка відповідає потребам конкретної стіни. Для обробки поверхонь, покритих гіпсовою штукатуркою, підійде готова до використання фінішна гладь ACRYL-PUTZ® FS20 ФІНІШ.
 • Не маєте досвіду у шпаклюванні? Прочитайте наш порадник: До ідеально гладенької стіни – кілька кроків!

Галерея:

Czym_i_jak_wygadza_tynk_1.jpg
Чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник
Czym_i_jak_wygadza_tynk_2.jpg
Чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник
Czym_i_jak_wygadza_tynk.jpg
Чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник
Основний
канал
Корпоративний
канал