Дізнайтеся про 3 найголовніші помилки під час шпаклювання стелі

Шпаклюючи стелю, так само як і стіни, можна припуститися багатьох помилок, що позначаються на якості обробки та довговічності використаних матеріалів. Смуги, нерівності чи тріщини на стелі – це лише деякі помилки під час шпаклювання. Дізнайтеся про 3 найбільші помилки та про те, як шпаклювати стелю.

Помилки під час шпаклювання стелі

З цієї статті ви дізнаєтеся:

Шпаклювання стелі – помилка № 1. Неправильно підібрана гладь

Насамперед з’ясуємо відмінності у найменуванні деяких виробів. Одні з них мають назву «гладь» або «шпаклювальна гладь», інші – «шпаклівка» або «шпаклювальна маса». Незважаючи на різні назви, ці вироби часто допомагають отримати схожий результат. Проте варто знати, чим вони відрізняються і які характеристики мають, щоб вибрати для шпаклювання стелі виріб, який підходить найкраще.

Гладь або шпаклювальна гладь — це вид тонкошарової шпаклівки, призначений для т. зв. суцільної обробки стін. Шпаклювальні маси, які ще називають шпаклівками або замазками, призначені насамперед для заповнення виїмок або виправлення дефектів на стелі та стінах. Однак їх також можна використовувати як фінішне покриття для обробки великих поверхонь.

Ще один вид матеріалу – гіпсова штукатурка. Вона також використовується для шпаклювання стелі і стін, проте не дає такого ефектного результату, як гладь. Зазвичай вона наноситься швидше, ніж гладь, але після її застосування стеля і стіни будуть не ідеально гладенькими, а злегка шорсткими. Тож не дивно, що гладь дуже часто вибирають для шпаклювання стелі. Помилки, яких можна припуститися, вибираючи гладь, здатні, однак, призвести до погіршення естетичного ефекту. Шпаклювання стелі

Яку гладь вибрати? Підбираючи виріб, слід враховувати тип приміщення, оскільки від різних умов, скажімо, у ванній кімнаті, гаражі чи вітальні, залежить довговічність і зовнішній вигляд гладі. До прикладу:

  • для шпаклювання стелі у спальні можна використати традиційну гіпсову гладь,
  • для шпаклювання стелі в кухні, ванній кімнаті, гаражі або в неопалюваному чи недостатньо опалюваному підвалі, а також у приміщеннях зі слабкою вентиляцією краще вибирати вапняну гладь,
  • для шпаклювання стелі в приміщеннях, які піддаються механічним пошкодженням і в місцях, що піддаються впливу атмосферних факторів, найкращим рішенням буде цементна гладь,
  • нові цементно-вапняні штукатурки можна покривати готовими шпаклювальними масами (вони добре покажуть себе завдяки хорошому стану основи у разі нової штукатурки),
  • в обробці гіпсокартонних поверхонь допоможе маса, посилена скловолокном.

Шпаклювання стелі – помилка № 2. Нехтування підготовкою поверхні

Однією з найпоширеніших помилок під час шпаклювання стелі є неякісна підготовка поверхні. Незалежно від того, використовуєте ви гладь чи інший виріб, перед його нанесенням стеля повинна бути сухою, міцною, очищеною від жирних забруднень, відшарованої штукатурки, пилу. Якщо не підготувати основу з належною старанністю, варто чекати на смуги, нерівності або тріщини на стелі.

Щоб стеля була добре підготовлена до нанесення штукатурки, її необхідно попередньо заґрунтувати. Ґрунтовки знижують поглинальну здатність поверхні, завдяки чому покращується адгезія та зменшується розхід поверхневих виробів. Вони також зв’язують відшаровані часточки фарби. Щоб усунути найменші нерівності, стелю можна відшліфувати.

Варто знати! Захист кутів, стиків і металевих елементів

Перш ніж наносити штукатурку на стелю, всі металеві елементи, які контактуватимуть з масою, необхідно захистити від корозії. Якщо ви будете наносити шпаклювальну масу на стики гіпсокартонних плит або внутрішні чи зовнішні кути, зміцніть ці місця сіткою.

Наносити шпаклювальну масу на стики гіпсокартонних плит

Шпаклювання стелі – помилка № 3. Ігнорування рекомендацій виробника

Гладі, шпаклівки і штукатурки мають різні властивості та параметри. Вони також часто вимагають інакшої підготовки поверхні та умов, необхідних для висихання. Пропорції змішування сипких сумішей з водою та час висихання теж можуть відрізнятися. На жаль, багато людей, які беруться власноручно шпаклювати стелю, роблять одну й ту ж помилку – не читають інструкції виробника.

Недотримання рекомендацій може призвести, зокрема, до того, що маса погано розподілятиметься, не триматиметься на стелі, не висихатиме, буде розтріскуватися. Тому перш ніж почати замішувати масу і наносити її на стіну, ознайомтеся з рекомендаціями виробника та з’ясуйте, в якій пропорції та з чим змішувати сипку суміш, за якої температури наносити і якими інструментами.

Пам’ятайте також про важливість використовувати чисті, відповідні до типу поверхні інструменти та ємності. Якщо користуватися брудним устаткуванням, гладь може не зберегти своїх властивостей – у ній з’являться грудочки, вона швидше висихатиме в ємності та буде гірше наноситися. Застосування брудних інструментів або наждачного паперу може зіпсувати результат вашої роботи.

 

Сподіваємось, що тепер Вам вдасться уникнути найголовніших помилок під час шпаклювання стелі. А щодо вибору хороших шпаклювальних гладей для стелі, рекомендуємо ознайомитись із професійними виробами від ТМ Acryl-Putz®

Галерея:

1_shpaklyuvannya_steli.jpg
Дізнайтеся про 3 найголовніші помилки під час шпаклювання стелі
2_gipsova_shtukaturka.jpg
Дізнайтеся про 3 найголовніші помилки під час шпаклювання стелі
3_nanositi_shtukaturku_na_stelyu.jpg
Дізнайтеся про 3 найголовніші помилки під час шпаклювання стелі
Основний
канал
Корпоративний
канал