Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник

Дірка в стіні? Таке трапляється. Достатньо лише різко і необережно відсунути стілець і можна випадково пошкодити стіну. Такі дефекти трапляються під час експлуатації житла. Чи складно їх усунути? Дізнайтеся самі і перевірте, як залатати дірку в стіні.

Дірка в стіні

Зміст:
Як залатати дірку в стіні?
На що звернути увагу при латанні дірки в стіні?
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник

Під час ремонту, занесення меблів або гри з м'ячем може статися ситуація, коли ви неконтрольовано і ненавмисно пошкодите поверхню. Не панікуйте. Кожну порожнину можна відремонтувати, навіть ту, що в стіні. Все, що потрібно, - це бажання та кілька виробів, щоб усунути пошкодження. Ось кілька практичних порад, як залатати дірку в стіні.

Як залатати дірку в стіні?

Розмір і глибина пошкодження мають значення. Також важлива основа, в якій утворився отвір, і де він знаходиться - зовні чи всередині будівлі?

Для початку запасіться необхідними матеріалами для проведення ремонту:

• ґрунтовка,
• шпаклівка,
• шліфувальна терка або губка,
• шпателі,
• канцелярський ніж.

Ґрунтовка служить для підготовки основи. Вона зміцнює поверхню, на яку будуть наноситися інші вироби. Проникає в структуру стіни, зміцнює і стабілізує поглинаючу здатність основи, завдяки чому всі наступні вироби, що наносяться пізніше, висихають належним чином. Полегшує хід робіт і позитивно впливає на бажаний результат.

ТМ ACRYL-PUTZ® має у своєму портфоліо високоякісні професійні вироби, які ідеально підходять для подібних випадків.

 Шпателі

Для ремонту використовуйте інструменти з нержавіючої сталі або пластику. Звичайна сталь може пошкодитися, оскільки штукатурка має високу корозійну активність. Канцелярський ніж допоможе видалити нерівності, які могли утворитися навколо отвору (наприклад, у гіпсокартоні), а шліфувальна терка або губка - добре відшліфувати поверхню. В результаті ви отримаєте гладку та рівну поверхню, добре підготовлену до фарбування.

На що звернути увагу при латанні дірки в стіні?

Найпоширеніші помилки при шпаклюванні порожнин:

• неакуратне очищення основи перед початком ремонту,
• відсутність ґрунтування,
• недостатнє приготування суміші для заповнення швів,
• нанесення суміші на вологі основи,
• нанесення занадто товстих шарів.

Не забудьте видалити всю штукатурку, що відпадає та обсипається. Потім нанесіть ґрунтовку. Вона є обов'язковою, бо запобігає відпаданню ремонтної маси та міцно зв'язує її зі стіною. Дочекайтеся її висихання. Не наносьте нічого на мокру основу.

Нанесення штукатурки

Виберіть ремонтну суміш. Для шпаклювання невеликих дефектів (наприклад дірки до 3 см) добре підходить шпаклівка ACRYL-PUTZ ST10 START. Великі дірки вимагають нанесення декількох шарів шпаклівки, або можна використати штукатурку, наприклад ACRYL-PUTZ TG50 і після цього пошпаклювати її вже фінішною шпаклівкою, наприклад, ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ. Після висихання пошліфуйте шліфувальною теркою, губкою, або шліфмашинкою. Тепер ви знаєте відповідь на питання, чим залатати дірку в стіні.

Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник

Нижче ви знайдете практичний посібник про те, як відремонтувати дірку в стіні.

Крок 1. Якщо в отворі є кілочки, цвяхи або інші предмети, видаліть їх. Не бійтеся поглибити отвір, видаляючи непотрібні предмети, оскільки більший отвір збільшить адгезію штукатурної суміші. Видаліть виступаючі кінці відірваних шпалер або випуклі частини пошкодженої штукатурки.

Крок 2. Ретельно очистіть отвір. Зберіть навіть дрібний пил за допомогою пилососа. Цей крок не можна пропускати. Залишки пилу ускладнять зчеплення ремонтної суміші з поверхнею.

 Як шпаклювати

 

Крок 3. Нанесіть ґрунтовку на очищену ділянку. Це важливий етап, особливо якщо ви маєте справу з порожниною глибиною понад 1 см і пухкою основою. Поглинаюча стіна без ґрунтування може погіршити адгезію суміші, оскільки вона буде витягувати воду з продукту, що наноситься. Ґрунтівка глибокого проникнення ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO ідеально підійде в цій ситуації. Дати висохнути.

Як наносити грунтівку


Крок 4. Шпаклювання. При великих пошкодженнях змішайте сипучу суміш з водою відповідно до рекомендацій виробника. Дірки діаметром до 3 см добре закриває ACRYL-PUTZ® ST10 START, яка легко наноситься і дає хороший результат. По суті, це шпаклівка і вирівнююча суміш в одній упаковці.

 Нанесення стартової шпаклівки

Крок 5. За допомогою шпателя заповніть отвір шпаклювальною масою. Важливо заповнити весь отвір. Намагайтеся не залишати порожніх місць. Вирівняйте зашпакльований отвір і зберіть надлишки матеріалу. Дайте висохнути.

Крок 6. Щоб отримати ідеально рівну та гладку стіну, пошпаклюйте місце де раніше була дірка фінішною шпаклівкою ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Дайте висохнути.

Крок 7. За допомогою шліфувальної терки або губки відшліфуйте місце, де було проведено ремонт. Після того, як поверхня стане гладкою, витріть пил. Знову заґрунтуйте, а коли стіна висохне, приступайте до фарбування.

Фінішна затирка шліфувальною теркою

 

 

Рекомендація!

Під час шліфування та вирівнювання стін добре використовувати галогенну лампу або простий ліхтар. Якщо ви працюєте в темному приміщенні або взимку, додаткове точкове освітлення допоможе вам виявити будь-які нерівності на стіні. Посвітіть на стіну, яку ремонтуєте, ліхтарем під гострим кутом і ви побачите чи стіна є достаньо рівною.

Галерея:

1_dirka_v_stini.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
2_schpatel.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
3_shpatlevka_gipsokartona.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
4_schpatlevka_stin.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
5_master_shpatlevka.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
6_finishnaya_shpatlevka.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
6_shpatlegka_viravninanie_sten.jpg
Як правильно залатати дірку в стіні? Практичний посібник
Основний
канал
Корпоративний
канал