Як підібрати шпалери під колір стін? Практичний порадник

Комбінування шпалер і фарби – цікаве рішення, яке дедалі частіше використовують дизайнери інтер’єрів. Воно дає можливість створити неповторний стиль, приховати можливі недоліки приміщення або візуально його збільшити. Але які найважливіші правила поєднання цих двох різних видів оздоблення? Про це ви дізнаєтеся з наших порад.

Дизайнери давно відійшли від одновимірного оздоблення стін. Уже нікого не дивує архітектурний бетон по сусідству з декоративною штукатуркою або цегла, скомбінована з ефектними великоформатними фотошпалерами. Однак найпопулярнішим рішенням, що поєднує різні кольори і фактури на стіні, є використання фарби і шпалер.

Своєю популярністю цей дует зобов’язаний насамперед еклектичним впливам, які все сміливіше входять у наймодніші інтер’єри. Еклектика – це не що інше, як поєднання різноманітних кольорів, стилів і візерунків, які – хоча з дещо інакших історій  –  загалом створюють оригінальний і водночас напрочуд цілісний ефект.

Ще одна причина, чому фарбу і шпалери все сміливіше комбінують в інтер'єрах, полягає в тому, що таке змішання чудово урізноманітнює навіть невеликий простір. Звісно, вибираючи конкретні візерунки і кольори, варто бути обережним. Однак це однозначно більш безпечний варіант, ніж, наприклад, використання в інтер’єрі вигадливих декоративних меблів або екстравагантних аксесуарів.

Що цікаво, наймоднішими зараз є шпалери з квітковими орнаментами – особливо в оригінальному, екзотичному стилі. Все це завдяки зростанню популярності інтер’єрів родом з тропічних, зелених куточків планети.

 Що цікаво, наймоднішими зараз є шпалери з квітковими орнаментами – особливо в оригінальному, екзотичному стилі.

Поєднання на стіні шпалер і фарби – який декоративний ефект?

 

Кінцевий ефект від поєднання фарби і шпалер може бути справді дивовижним. Все залежить від того, як ви «розіграєте» його в кімнаті. Багато хто сприймає шпалери, наприклад, як делікатний акцент, який лише підкреслює певний стиль в інтер’єрі та додає йому характеру. У свою чергу шпалери до половини стіни – це фантастичний спосіб візуального поділу кімнати. Тому якщо ви хочете підкреслити, де закінчується обідня зона і починається куточок відпочинку, використайте шпалери як дизайнерський інструмент.

З таким самим успіхом можна наклеїти шпалери на всю стіну – тоді вони стануть основним декором в інтер'єрі. Таке оздоблення особливо добре працюватиме в довгих і вузьких приміщеннях, які потребують візуальної корекції. Якщо на фронтальну стіну наклеїти візерунчасті шпалери насиченого кольору, а бічні стіни пофарбувати у світліший відтінок, ви візуально вкоротите кімнату, і вона здаватиметься просторішою.

Крім того, не забувайте, що в інтер'єрі варто пограти візерунками і кольорами на шпалерах. Щоб додати простору виразності, не обов’язково вибирати великий, яскравий орнамент – іноді достатньо стриманої монохромності. Глянцеві шпалери з ніжним кремовим мотивом візуально збільшать кімнату і зроблять її світлішою. У свою чергу, ідеальні шпалери для сірих стін – чорно-білі, бажано з геометричними візерунками. Завдяки цьому інтер'єр збереже класичний стиль, але не буде нудним.

 Глянцеві шпалери з ніжним кремовим мотивом візуально збільшать кімнату і зроблять її світлішою.

Як підібрати шпалери під колір стін? – найважливіші правила

Якщо вас цікавить, як підібрати колір стін під шпалери, даємо підказку: якщо є така можливість, спочатку вибирайте шпалери, а вже тоді колір фарби. Причина проста – вибір фарб необмежений, а от шпалери мають не тільки певний малюнок, але й колір. Тому його потім складніше підібрати до конкретного кольору фарби.

Також пам'ятайте, що головною зіркою в інтер'єрі повинні бути шпалери, а фарба – красивим доповненням до них. Якщо ви вже вибрали модель своєї мрії, спробуйте підібрати колір фарби до одного з наявних на ній відтінків. Тож, якщо на шпалерах буяють, скажімо, різнобарвні квіти, виберіть колір, який вам найбільше подобається, і спробуйте підібрати до нього такий самий відтінок фарби.

Крім того, не забудьте ретельно продумати своє стилістичне рішення. Шанувальники витонченості можуть вибирати монохромні, тобто витримані в одному відтінку поєднання. Любителям насичених дуетів краще вибрати фарбу і шпалери, підібрані на основі контрасту – тут дозволені будь-які прийоми!

Однак, якщо вибрати яскраві шпалери і темний колір стін, можна легко перевантажити маленький інтер'єр. Такі сміливі комбінації матимуть кращий вигляд у просторих вітальнях, ніж у камерних спальнях. У невеликих приміщеннях варто віддати перевагу витонченим дуетам, які стануть модною, але збалансованою основою всієї композиції, як-от, шпалери з імлистими горами у поєднанні з фарбою Śnieżka Mattlatex Beauty.

Тому варто вибрати такий виріб, який радуватиме не тільки красивим, вдало підібраним кольором, але і високою якістю.

Хоча шпалери – це оздоблення, яке впадає в очі вже з порога, фарба залишається не менш важливим елементом декору. Тому варто вибрати такий виріб, який радуватиме не тільки красивим, вдало підібраним кольором, але і високою якістю. Зараз дуже модні фарби з глибокоматовим покриттям. І не дивно! Вони мають красиву текстуру та надзвичайно елегантний вигляд – як при штучному, так і при природному освітленні, а також захоплюють винятковою міцністю.

Саме таким виробом є Śnieżka Mattlatex Beauty. Ця глибокоматова зносостійка латексна фарба для стін і стелі є стійкою до миття та стирання, тривалий час зберігає ідеальний зовнішній вигляд і забезпечує колір стін без блиску. Що не менш важливо, фарба не розбризкується під час фарбування, легко наноситься та має відмінну покривну здатність.

Крім того, варто звернути увагу на колекціїю фарб Śnieżka Barwy Natury. Як підказує сама назва, її багата палітра модних відтінків натхнена барвами природи: зеленими, жовтими, помаранчевими, сірими… Крім того, фарба стійка до стирання та багатократного миття, а також створює матове малярне покриття, яке дозволяє стінам «дихати». Обидва вироби чудово підходять для фарбування не тільки віталень чи спалень, але й передпокоїв та холів. У таких приміщеннях, до речі, поєднання шпалер і фарби може бути не менш цікавим!

Галерея:

Оцініть статтю:
Середня оцінка: 5,0 - Кількість голосів: 2
Роздрукувати
Автор: Śnieżka UA
Дата:
Основний
канал
Корпоративний
канал