Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!

Замість того, щоб викинути старий письмовий стіл, подаруйте йому друге життя — це чудова ідея з багатьох причин, які ми детально обговорюємо в цьому пораднику. Якщо ви не маєте жодного уявлення, як виконувати оновлення дерев’яних меблів, обов’язково прочитайте це!

Як оновити письмовий стіл

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Чи варто витрачати час на оновлення старого письмового столу?
 2. Які інструменти потрібні, щоб оновити письмовий стіл?
 3. Як крок за кроком підготувати старі дерев'яні меблі до фарбування?
 4. Чим пофарбувати дерев'яний стіл, щоб досягти бажаного результату?

Оновлення письмового столу, кращі роки якого вже позаду – варто чи ні? Переконайтеся самі!

Викидати меблі лише тому, що їм уже багато років, поступово перестає сприйматися як щось очевидне. Зараз у моді філософія «less waste», головним принципом якої є зменшення кількості відходів, які ми продукуємо, і максимальне використання потенціалу кожної речі, яка ще якимось чином може пригодитися. Навіть знаменитості охоче хваляться в Instagram тим, що перешивають одяг або повторно використовують кухонні інгредієнти. Ця тенденція поширюється також і на… меблі! Звісно, за досить невелику суму можна придбати новий письмовий стіл з деревоплити, але навіщо витрачати гроші, коли можна оновити солідні дерев'яні меблі, які відмінно служать і є зручними, але мають не найкращий вигляд. Оновлення письмового столу дозволить повернути йому елегантний вигляд, краще допасувати його колір до дизайну інтер'єру, освіжити його. Більше того, це також стане чудовим тренінгом ваших творчих здібностей і терпіння! Для виконання такого завдання не потрібно мати якихось спеціальних навичок. Дізнайтесь, як пофарбувати письмовий стіл у новий колір або як повернути йому натуральний вигляд, що дедалі більше цінується.

Як пофарбувати письмовий стіл у новий колір

Як оновити старий письмовий стіл? Інструменти, які вам знадобляться

Розмірковуєте, як оновити письмовий стіл, який уже не такий красивий, як багато років тому, коли ви його купили? А може, ви успадкували цей предмет умеблювання від бабусі або знайшли його на вторинному ринку і хочете повернути йому гарний вигляд? З таким завданням можна легко впоратися самостійно! Почніть із точного визначення вашої мети. Плануєте пофарбувати письмовий стіл у білий колір, щоб він пасував до спальні в стилі бохо? Чи хочете видалити старі шари фарби та відновити природний колір деревини? Визначтеся з власними бажаннями і тим, що вам потрібно буде зробити, а далі підготуйте інструменти. Вам знадобиться:

 • малярна плівка для захисту поверхні, на якій ви розмістите меблі, які будете оновлювати;
 • малярна стрічка для закріплення плівки або, за потреби, для позначення прямих ліній під час фарбування столу;
 • скребок для зняття фарби і наждачний папір різної зернистості, від крупної до дрібної;
 • шліфувальна машина та тепловий пістолет – у ситуації, коли меблі покриті товстим шаром олійної фарби або багатьма шарами фарби, які не вдається видалити наждачним папером;
 • пензлі для фарбування деревини;
 • за потреби – нові елементи фурнітури, як-от ручки до шухляд;
 • ганчірки та старі газети;
 • шпаклівка для деревини;
 • ґрунтовка та лак для деревини;
 • акрилова емаль Śnieżka Supermal або олійно-фталева емаль Śnieżka Supermal у вибраному відтінку.

Коли зберете всі необхідні інструменти, можна приступати до оновлення старого письмового столу відповідно до вашого плану.

шліфувальна машина

Оновлення старого письмового столу крок за кроком – підготовка до фарбування

Незалежно від того, який кінцевий результат ви хочете отримати – модний стіл матового білого кольору, стіл у кольорі натуральної деревини чи іншому обраному кольорі, найважливішим етапом буде його підготовка. На практиці це означає видалення старого лаку, фарби чи інших лакофарбових покриттів, якщо вони погано прилягають до основи і мають неестетичний вигляд. На цьому етапі слід запастися терпінням, а також... якісним скребком. У разі великої кількості шарів (наприклад, якщо стіл багато разів перефарбовували без попереднього видалення старого покриття), можливо, доведеться взятися за такі корисні інструменти, як-от електрична шліфувальна машинка або тепловий пістолет. Видаливши всі залишки старого лакофарбового покриття, відшліфуйте меблі кілька разів наждачним папером, спочатку низької зернистості, а потім більш високої, постійно видаляючи пил після кожного шліфування. Альтернативою описаного нами методу є звичайне шліфування всього предмета таким чином, щоб надати поверхні матовість та підготувати її до нанесення нового шару емалі. Це рішення для рівних лакофарбових покриттів з хорошою адгезією.

Очистивши письмовий стіл від пилу за допомогою вологої бавовняної ганчірки, огляньте його на наявність можливих недоліків – різного роду тріщин чи дірок від сучок. Якщо ви помітили таке і хочете вирівняти поверхню меблів, скористайтеся шпаклівкою для деревини. З нею ви легко виправите будь-які дефекти – шпаклівка випускається у декількох відтінках і практично не відрізняється від дерева, тому навіть під безбарвним лаком не буде кидатися в очі. Зачекайте, поки шпаклівка схопиться, відшліфуйте і відполіруйте зашпакльоване місце. Тепер можна переходити до наступного кроку оновлення столу. 

Порада від Śnieżka: Найважливішим етапом оновлення дерев'яного столу є видалення старих лакофарбових покриттів. Якщо їх небагато, а верхній шар міцний та добре прилягає до основи, достатньо буде відшліфувати меблі до матовості.

відшліфувати меблі до матовості

Як перефарбувати письмовий стіл, щоб він краще відповідав дизайну інтер'єру? Наші поради

Розмірковуєте, як перефарбувати письмовий стіл, щоб він набув абсолютно нового характеру? На це є як мінімум кілька різних відповідей – все залежить від того, якого ефекту ви хочете досягти. Найважливішим у цьому випадку є перший етап нашої місії, тобто захист матеріалу, з якого виготовлений предмет меблів, від руйнування. Найкраще в цій ролі працюватиме спеціальний Ґрунт для деревини Śnieżka Урекор D, олійно-фталева ґрунтувальна фарба, яка створює матове покриття, підвищує адгезію лакофарбових покриттів з основою, а також вирівнює фарбовану поверхню та зменшує вартість фарбування. Дочекайтеся висихання виробу і приступайте до вибору фінішного покриття. Ми рекомендуємо акрилову емаль Śnieżka Supermal, яка пропонується в різноманітних кольорах. Емаль призначена для декоративно-захисного фарбування деревини, вона водорозчинна, швидко сохне, має хорошу адгезію з основою та покривну здатність. Тож якщо ви замислюєтеся, чим краще пофарбувати стіл, обов’язково вибирайте Акрилову Емаль Śnieżka Supermal. Можна також вибрати Олійно-Фталеву Емаль Śnieżka Supermal, яка має відмінну покривну здатність, стійкі та яскраві кольори і чудово захищає деревину від руйнування. Обидва типи емалі доступні у різних ступенях блиску – обирайте той, який найкраще відповідає вашим естетичним і практичним потребам, враховуючи, що матові поверхні зазвичай важче підтримувати в чистоті. Це може бути важливим моментом для батьків, які хочуть оновити старий письмовий стіл для своєї дитини.

Як оновити старий письмовий стіл для своєї дитини

Якщо натуральний колір деревини вашого столу красивий і гарно вписується в дизайн інтер’єру (як-от у спальню в стилі бохо), можна просто покрити попередньо підготовлену поверхню безбарвним лаком, який швидко сохне та є стійким до стирання і плям. Найкраще вибирати лак, який створює довговічне покриття з глянцевим, матовим або напівматовим фінішем і не потребує попереднього ґрунтування.

Лак, який створює довговічне покриття з глянцевим, матовим або напівматовим фінішем

Як бачимо, щоб оновити вигляд старого столу, досить буде мати трохи терпіння та якісні лакофарбові вироби. Тож якщо ви не знаєте, чим пофарбувати свій стіл і як це зробити, щоб результат був естетичним і безпечним у використанні, скористайтеся нашими порадами та ознайомтеся з асортиментом продукції Śnieżka, які допоможуть вам виконати швидке і, головне, ефективне оновлення письмового столу!

Галерея:

1_stariy_pismoviy_stil.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
2_onoviti_stariy_pismoviy_stil.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
3_onovlennya_starogo_pismovogo_stolu.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
4_vidshlifuvati_mebli.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
5_farbuvannya_stolu.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
6_lakuvannya_stolu.jpg
Як оновити письмовий стіл? Читайте наші поради!
Основний
канал
Корпоративний
канал