Фарбування по старій фарбі. Як правильно відремонтувати стіни?

Освіжити колір стін - відносно просте завдання. Однак, щоб досягти естетично привабливого кінцевого результату, не забудьте підготувати основу належним чином - особливо якщо старе покриття знаходиться в поганому стані. Як правильно зафарбувати стару фарбу?

У цій статті ми розкажемо:

  1. Чому фарбування старої фарби може бути проблематичним?
  2. Як підготувати стіни до фарбування?
  3. Як перефарбовувати вже пофарбовані стіни? Інструкція крок по кроку.

Перший етап робіт - підготовка основи, має вирішальне значення для фінішного покриття. Цей етап визначає, чи буде фарба триматися на стіні і чи буде колір стіни виглядати саме так, як ви очікуєте. Чому так важливо підготувати стіну до фарбування? Як правильно усунути пошкодження та досягти високої адгезії лакофарбового покриття? Ознайомтеся з нашим посібником та плануйте ремонтні роботи.

 

Чому фарбування старої фарби може бути проблематичним?

З новими стінами можна бути впевненим, що фарбування пройде без проблем. Основа рівна, гладка і однорідна. Потрібно лише прогрунтувати стіну, щоб зв'язати крихкі частинки. Завдяки білому кольору шпаклівки фарба виглядає саме так, як ви очікували. Однак не завжди вдається працювати в ідеальних умовах. Фарбування вже пофарбованих стін може бути складним завданням з різних причин: 

  • основа брудна - запилена або вкрита жирними плямами, що важко видаляються;
  • старе покриття лущиться і відшаровується від стіни, іноді разом зі штукатуркою, оголюючи цеглу або бетон;
  • поверхня стіни має глибокі отвори від цвяхів та шурупів або тріщини, спричинені осадкою будівлі, усадкою розчину та напруженнями від вібрації і тиску;
  • стіни пофарбовані в темний колір, який може просвічуватися під світлою фарбою і негативно впливати на кінцевий результат.

Всі ці фактори означають, що фарбування стін поверх старої фарби може призвести до незадовільних результатів. Погана якість основи послаблює адгезію фарби. Покриття може швидко почати тріскатися і відшаровуватися від стіни. Будь-яка нерівність, з іншого боку, порушує естетику покриття.

Щоб уникнути проблем, варто перевірити, як підготувати стіни до перефарбування. Дотримуючись основних рекомендацій фахівців і використовуючи якісну продукцію, можна досягти виняткових результатів. Фарба прослужить довше, а інтер'єр порадує новими кольорами.

 

Як підготувати стіни до фарбування?

Першим етапом робіт має стати оцінка стану основи. Перевірте поверхню стіни на наявність плям, отворів, подряпин, тріщин та інших пошкоджень. Якщо старе покриття добре тримається по всій поверхні і поточний стан основи за ступенем її гладкості є прийнятним, то позбавлятися від нього не потрібно. Просто ретельно вимийте її малярським милом, висушіть і заґрунтуйте латексною ґрунтувальною емульсією для внутрішніх робіт Śnieżka Ґрунтувальна фарба.

Нанести засіб валиком або широким пензлем і залишити для висихання на 4 години. Śnieżka Ґрунтувальна фарба вирівнює дрібні подряпини і нерівності основи, покращує адгезію фінішного покриття і зменшує його витрату. Білий колір фарби дозволяє зробити стіну однорідною, незалежно від попереднього темного чи інтенсивного кольору.

Перефарбування пошкоджених стін

Трохи більше зусиль потрібно для підготовки пошкоджених стін. Як пофарбувати стіни, які вже були пофарбовані, але мають фарбу, що відлущується або отвори від шурупів і тріщини?

Перш за все, слід вимити стіну малярським милом - цей крок необхідний незалежно від стану основи. Потім видалити всі вільні і погано прилягаючі частини покриття. Для цього використовуйте металевий шпатель. Обережно підчепіть і зішкребіть фарбу зі стіни. Намагайтеся працювати делікатно і не посилювати наявні подряпини і дірки.

Якщо старе покриття добре тримається на іншій частині стіни, немає необхідності його усунення. Просто зашпаклюйте отвори та тріщини, а потім приступайте до ґрунтування та фарбування.

Перед початком заповнення дефектів очистити стіну від пилу і заґрунтувати ґрунтовкою глибокого проникнення ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO. Засіб зміцнює слабкі основи та підвищує адгезію ремонтних сумішей.

Після нанесення та висихання ґрунтівки можна розпочати вирівнювання дефектів шпалювальною гладью ACRYL-PUTZ® ST10 START що випускається у вигляді сипучої суміші.

Потрібно змішати її з водою в пропорції, зазначеній виробником, і нанести за допомогою шпателя та кельми. Після висихання слід пошліфувати ділянку, що ремонтується, наждачним папером і обезпилити. Після шліфування варто нанести лише один шар ґрунтовки, щоб вирівняти поглинаючу здатність основи. Після цього слід використати Ґрунтувальну фарбу Śnieżka, яка наноситься товстим шаром і нівелює відмінності в текстурі та кольорі основи. Таким чином ви отримаєте ідеально підготовлену стіну на довгі роки.

 Як перефарбувати вже фарбовані стіни? Інструкція крок по кроку.

Після усунення пошкоджень стіна може мати нерівномірний колір. Біла ремонтна суміш буде виділятися на фоні насиченого кольору стін. Як зробити колір рівномірним і підготувати стіни до фарбування? Латексну Ґрунтувальну фарбу Śnieżka найкраще наносити на всю поверхню стіни. Фарба дозволяє стінам «дихати» і створює на їх поверхні глибоке матове, однорідне покриття, яке покращує адгезію фінішного покриття і забезпечує відмінне кольорове покриття.

 Підготовка основи

Ґрунтувальну фарбу Śnieżka ретельно перемішати і нанести широким пензлем або валиком по всій поверхні стіни. Час висихання при температурі 23°С і вологості 50% - 3 години. Рекомендується наносити лише один шар.

Підготовлена у такий спосіб стіна є готовою до нанесення фінішного покриття. У випадку складних поверхонь, забруднених нікотином, кіптявою, жиром або пошкоджених плямами від води, варто використовувати спеціалізовану акрилову фарбу для стін та стель Śnieżka для слідів від протікання та плям. Продукт характеризується відмінною покривною здатністю, ізолює плями, зміцнює основу та захищає її від розвитку грибків.

Якщо ви хочете перефарбувати стіни, які знаходяться у відносно хорошому стані без проблемних плям, можна використовувати, наприклад, білу, екологічно-чисту акрилову фарбу Śnieżka Eko.

Фарбування

Перед початком фарбування ознайомтеся з інформацією на етикетці обраної фарби, перевірте оптимальні умови роботи і рекомендований час висихання перед нанесенням другого шару. Фарбу ретельно перемішати, вилити порцію на малярний лоток і нанести пензлем або валиком. Також можна вибрати спосіб розпилення.

Спочатку пофарбуйте краї та важкодоступні місця, такі як віконні ніші або простір навколо батарей. Потім використовуйте широкий малярний інструмент (пензель або валик). Не забувайте наносити фарбу рухами зверху вниз, використовуючи W-подібні рухи. Таким чином, ви уникнете розводів і патьоків, а також нерівномірного фарбування.

Після висихання стіни оцініть необхідність нанесення другого шару. Ви можете виявити, що хороша підготовка основи зменшила кількість фарби, необхідної для перефарбовування стіни.

Фарбування по старій фарбі - підсумок

Для того, щоб фарбування по старій фарбі пройшло успішно, варто дотримуватися послідовності виконання робіт та рекомендацій виробника щодо обраних виробів. У разі виникнення сумнівів ознайомтеся з технічною картою обраного виробу або зверніться до фахівця.

А як ви перефарбовуєте стіни та оновлюєте старі шари фарби? Про що ще варто пам'ятати перед початком роботи? Поділіться своїми знаннями з нами!

Галерея:

1_1_5.jpg
Фарбування по старій фарбі. Як правильно відремонтувати стіни?
Основний
канал
Корпоративний
канал