Облицювання мансардної стіни гіпсокартоном – детальний порадник

Мансарди в житлових будинках зазвичай призначаються для спалень і ванних кімнат. Щоб створити в цих приміщеннях належні експлуатаційні умови та подбати про естетику оточення, необхідно, зокрема, обшити стіни. Перевірте, чи гарна це ідея – обшивка мансардної стінки гіпсокартоном!

Облицювання мансардної стіни гіпсокартоном

З цієї статті ви дізнаєтеся:

Мансардна стінка з гіпсокартонних плит – це хороший вибір?

Маленьку стінку часто добудовують у приватних будинках, щоб збільшити корисну площу мансардного поверху. Завдяки цьому поверх стає функціональним та дає більше можливостей для облаштування. Однак, щоб він мав естетичний вигляд і прекрасні експлуатаційні умови, для виготовлення мансарди та  обшивки стінки варто вибрати гіпсокартонні плити.

Гіпсокартонні плити ідеально підходять для цього, адже з їх допомогою можна створити відповідний мікроклімат, захистити приміщення від вологи і навіть від вогню, та водночас у легкий спосіб забезпечити ефективне й однорідне оздоблення інтер’єру. Мансардна стінка з гіпсокартону – це найпростіший спосіб, особливо якщо скоси і стеля теж виконані з гіпсокартону. Завдяки цьому вам також не доведеться штукатурити приміщення – можна  відразу приступати до декорування поверхні.

Мансардна стінка з гіпсокартону

Як вибрати гіпсокартонні плити для спорудження мансардної стінки?

Як ми вже зазначали, гіпсокартонні плити дають великі можливості для створення житлового простору, якщо вони правильно підібрані до конкретних приміщень. На що варто звернути увагу під час будівництва мансарди?

  • Вогнестійкі гіпсокартонні плити – така обшивка мансардної стінки, скосів і стелі дозволить підвищити безпеку вашого будинку, даючи вам більше часу для евакуації в разі пожежі.
  • Вологостійкі гіпсокартонні плити – особливо рекомендовані для ванних кімнат, оскільки чудово витримують контакт із водяною парою.
  • Підвищена стійкість до навантажень – цей параметр матиме важливе значення для будівництва мансарди, а саме скосів і стель, на яких монтуватиметься освітлення і різноманітні елементи декору.

Як зробити мансардну стінку з гіпсокартону?

У разі обшивки мансарди гіпсокартоном всю конструкцію слід монтувати на спеціальних профілях – завдяки цьому ви будете впевнені у високій міцності і стійкості виконаних поверхонь.

Важливо!

Для виготовлення каркаса вам знадобляться різні типи профілів: для колінних стінок потрібні профілі UD або ж пристінні, для скосів – профілі V, а для стелі – профілі CD.

Приступаючи до монтажу гіпсокартону до колінних стін, пам’ятайте про правильний порядок виконання окремих дій: спочатку гіпсокартонні плити слід прикріпити до стелі, потім до колінних стін і, нарешті, зашити ними скоси.

Монтаж гіпсокартону до колінних стін

Гіпсокартонні плити на колінних стінках кріпляться до профілів за допомогою шурупів для гіпсокартону. Їх розміщують через кожні 20-25 см, стежачи за тим, щоб голівки шурупів не виступали над плитою, але щоб і не були вкручені надто глибоко, що може пошкодити зовнішній шар паперу на гіпсокартоні. Під час обшивання мансардної стінки пам’ятайте також про зміщення плит, щоб уникнути хрестоподібних стиків між ними.

Наступним важливим етапом є нанесення шпаклювальної маси ACRYL-PUTZ® MS30. Вона допоможе вам ретельно замаскувати всі шурупи, а також подбати про заповнення швів між плитами гіпсокартону. Після повного висихання виробу достатньо протерти поверхню абразивною губкою, щоб стіна стала ідеально гладенькою та готовою до подальшої обробки.

Галерея:

1_oblicyuvannya_mansardnoi_stini_gipsokartonom_1.jpg
Облицювання мансардної стіни гіпсокартоном – детальний порадник
2_gipsokartonni_pliti_1.jpg
Облицювання мансардної стіни гіпсокартоном – детальний порадник
3_montazh_gipsokartonu_1.jpg
Облицювання мансардної стіни гіпсокартоном – детальний порадник
Основний
канал
Корпоративний
канал