Правильний порядок фарбування стін. Практична покрокова інструкція

Новий колір на стінах принесе у вашу оселю абсолютно нову атмосферу. Однак освіжити інтер'єр – справа не з простих! Як виявляється, велике значення має порядок фарбування стін – і для зручності роботи, і для очікуваного результату. Тож як пофарбувати стіни якісно, ощадливо та швидко? Перед вами практичні і змістовні поради!

Самостійне фарбування помешкання може принести не тільки істотну економію, але й приємні емоції. Ні для кого не секрет, що коли ми щось робимо власноруч і робимо це добре, то відчуваємо масу задоволення. Однак перш ніж взятися за пензель або валик, слід пам'ятати, що фарбування стін може на початку викликати багато проблем і дилем. Який порядок фарбування стін? Що фарбувати в першу чергу? Стіни чи стелю? Такі запитання найчастіше виникають в контексті самостійного фарбування. Проте, як з’ясовується - дуже слушно! Ретельно продумавши послідовність етапів робіт і правильно до них підготувавшись, можна уникнути численних помилок, властивих тим, хто полюбляє робити ремонт самостійно.

Самостійне фарбування помешкання

Порядок фарбування стін – не така вже й проста справа!

Як запевняють професіонали, порядок фарбування стін дійсно важливий! Правильний початок роботи допоможе вам уникнути забризкування раніше пофарбованих поверхонь фарбою іншого кольору або запобігти заходженню один на одного двох різних відтінків фарби, якщо ви використовуєте більше ніж один колір для фарбування стін. Така профілактика невдач під час ремонту вплине не тільки на швидкість роботи, але й на ваш комфорт. Можете бути впевнені, що це допоможе вам уникнути незапланованих витрат і виправлень, які часто виникають, якщо робота спланована не належним чином. Подібних нюансів, які слід ретельно продумати перед тим, як приступати до оновлення квартири, є багато, але сьогодні ми розглянемо в першу чергу організацію окремих етапів роботи, які впливають на кінцевий результат фарбування. Для початку повернемося до найголовнішого питання: що фарбувати в першу чергу: стелю чи стіни? Про це ви дізнаєтеся в наступних розділах.

Що фарбувати в першу чергу? Стіни чи стелю?

Дехто вважає, що порядок фарбування стін не має великого значення. Ніщо не може бути дальшим від істини – кожен професіонал завжди починає свою роботу з фарбування стелі. Чому це так важливо? Таким чином ви зможете уникнути випадкових бризок фарби на щойно пофарбованих стінах.  А от саму стелю можна фарбувати раз або двічі – залежно від кольору фарби, яку ви обрали, і від того, як оброблена поверхня стелі. Коли стеля висохне, можна приступати до фарбування стін.

Фарба Śnieżka Eko

Фарба Śnieżka Eko

 

Як фарбувати, щоб це було гарно?

Тепер, коли ви знаєте, що фарбувати в першу чергу: стелю чи стіни, можна приступати до детального опису конкретних етапів запланованих робіт. По-перше, стелю завжди фарбуємо у напрямку від джерела світла вглиб кімнати. Завдяки цьому сонячні промені не падатимуть перпендикулярно на сліди, залишені валиком – особливо це правило стосується нанесення другого, тобто зазвичай останнього, шару фарби. Не забувайте, що навіть після дуже ретельного фарбування якісним валиком завжди залишатимуться дрібні штрихи, які варто замаскувати умілим малярським прийомом. Так що фарбування стелі від вікна – найкраще рішення. Якщо кімната, яка фарбується, має вікна на двох різних стінах, виберіть ту сторону, яка краще освітлена. Пам'ятайте, що рухи валиком завжди повинні бути паралельними, а смуги фарби мають заходити одна на одну .

 

Дочекавшись висихання першого шару фарби, можна приступати до фарбування стелі другим шаром. Цікаво, що фахівці рекомендують робити це в протилежному напрямку – це дозволить ретельно покрити всі небажані смуги. Коли фарбування стелі закінчена і фарба висохла, можна розпочинати фарбування стін. Не забувайте, що стики між стелею і стінами необхідно захистити малярною стрічкою. У разі стандартної паперової стрічки пам’ятайте, що знімати її потрібно відразу після фарбування стіни – «по мокрому», коли фарба на стрічці ще не  повністю висохла. Стрічку слід знімати впевненим плавним рухом. Але спочатку пофарбуйте стіни широким валиком з ворсом відповідно до гладкості поверхні, наносячи на поверхню вертикальні смуги фарби, що заходять одна на одну. Виконуйте довгі, паралельні, легкі рухи, не прикладаючи надмірної сили. Усі кути, поверхню навколо вікон і дверей, а також важкодоступні місця фарбуйте за допомогою плаского пензля або маленького валика.

Екологіно-чиста матова акрилова фарба

Самостійне фарбування помешкання може принести купу задоволення! Немає нічого приємнішого, ніж власноручно подбати про улюблений простір – особливо якщо дотримуватися наведених вище правил. Якщо ви прагнете створити екологіно-чистий інтер’єр і щоб він мав максимально привабливий вигляд, необхідно підібрати якісну фарбу з високою покривною здатністю. Досконалим вибором тут стане екологіно-чиста матова акрилова фарба Śnieżka Eko. Цей виріб характеризується високою покривною здатністю, ощадністю витрати та сніжно-білим кольором, а матове покриття, яке він створює, є стійким до сухого стирання. Ваші інтер’єри стануть такими, як ви мрієте – особливо якщо ви скористаєтесь нашими малярськими порадами.

Галерея:

stelyu-farbuvati.webp
Правильний порядок фарбування стін. Практична покрокова інструкція
farbuvati.webp
Правильний порядок фарбування стін. Практична покрокова інструкція
farbuvannya-stin.webp
Правильний порядок фарбування стін. Практична покрокова інструкція
Основний
канал
Корпоративний
канал